YourSite.com - Your slogan here
Rodinný dětský domov SLUNÍČKO o.p.s.  
 
Úvod
O nás
Rodinný domov
Dům na půl cesty
Veřejná sbírka
Pomohli nám
Fotogalerie
Kontakty
Výroční zprávy
Projekty EU

Nové projekty
Akce
Napsali o nás
 

Chráněné bydlení pro mladé lidi 

V podkroví fary ve Vitějovicích, okr. Prachatice,kterou máme v dlouhodobém pronájmu a kterou jsme opravili pro naše potřeby, vznikl Dům na půl cesty – chráněné bydlení pro mladé lidi ve věku 18 – 26 let, kteří opouštějí dětský domov nebo pěstounskou rodinu a nemají kam jít, nemají své vlastní bydlení. DPC je v provozu od 1.7.2005. Jeho celková kapacita je 5 klientů.

DPC se sestává ze dvou dvoulůžkových pokojů a jednoho jednolůžkového pokoje, společné koupelny s WC, sprchovým koutem a pračkou, kuchyně s jídelním koutem, která je vybavena základním nádobím, sporákem, lednicí a mikrovlnou troubou. Klientům je za poplatek k dispozici i počítač a v obecní knihovně, která je součástí areálu, i internet zdarma.

Cílem pobytu mladých lidí je získat základní pracovní návyky, najít si a udržet si práci, naučit se vést domácnost, vařit, prát a uklízet, naučit se hospodařit s penězi, vypěstovat v nich smysl pro odpovědnost a vést je k vlastní ekonomické nezávislosti. Naší snahou je, aby se mladí lidé osamostatnili a dokázali vést spořádaný plnohodnotný život.

S klientem podepisujeme nájemní smlouvu na zkušební dobu tří měsíců, jejíž součástí je i domovní řád, který musí klienti dodržovat. Poté může být pobyt po vzájemné dohodě prodloužen až o jeden rok. Cena nájmu včetně energií pro rok 2007  2.500,- Kč za měsíc.

 Nájemní smlouva a domovní řád

 

Fotky Domu na půl cesty najdete zde.

 

Webmaster František Fazekas www.fazekas.ic.cz